Świeczniki

Świeczniki

Nic tak nie tworzy miłej atmosfery do wspólnych wieczorów jak płomień świec. Gdy zapewnimy świecy odpowiednią oprawę świecznika, uzyskamy jeszcze lepszy efekt. Wybierając świecznik zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo. Nie powinien się chwiać, ani stwarzać ryzyka podpalenia czegoś w otoczeniu. Doskonałym rozwiązaniem są małe latarenki wykonane z malowanego metalu, ze szklanymi szybkami. Nawet jeżeli przewróci się taka świeczka, prawdopodobieństwo przejścia p[płomienia na inne obiekty jest dużo mniejsze niż w przypadku nieosłoniętego świecznika na nóżce, lub podgrzewacza po prostu stojącego na stole, czy parapecie.

Jeżeli chcecie aby światło świecy było bardzo subtelne, to dobrym wyborem będą świeczniki-osłonki. Wykonane są z metalu, z wyciętymi ażurowymi wzorami. Drobne wycięte elementy przepuszczają dosłownie tylko promyki światła i dzięki temu wyglądają jak delikatna koronka.

Dla tych, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania, polecam świece zapachowe. Zazwyczaj dostępne są w szklanych szklankach/świecznikach. Dzięki temu nie musisz szukać świecznika. Po prostu stawiasz w dowolnym miejscu i cieszysz się roztaczanym przez nią zapachem.