Rośliny w domu – miły akcent czy kłopotliwy współlokator?

Rośliny w domu – miły akcent czy kłopotliwy współlokator?

Choć może to dziwić – nie we wszystkich domach rośliny doniczkowe są integralnym elementem wystroju wnętrza. Przeciwnicy jako argumentów używają faktu o trudnej pielęgnacji, alergii na pyłki lub braku czasu. Czy to prawda?

Wybierając pierwsze kwiaty do mieszkania nie należy od razu decydować się na wymagające odmiany, których pielęgnacja wymaga wieloletniego doświadczenia i rozległej wiedzy ogrodniczej. Dobrym wyborem będą rośliny z rodziny gruboszowatych. Nie wymagają regularnego podlewania, ani szczególnie specjalnej gleby. Jedyne co jest im niezbędne do życia to odrobina słońca.

Jeżeli często wyjeżdżasz, to wcale nie potrzebujesz zastępu sąsiadów, którym powierzysz klucze aby podlewali Twoich zielonych lokatorów. Pod twoją nieobecność, w podlewaniu wyręczy cię kilka sprytnych wynalazków:

– szklane kule – które są przedłużone o długą szklaną rurkę. Taką szklaną rurkę zakończoną kulą napełniamy woda, a potem wbijamy do doniczki. Woda powolutku będzie spływać do ziemi.

– doniczka nawadniająca – wygląda zupełnie jak zwykła doniczka. Różni się jedynie spodkiem, który stanowi połowę wysokości doniczki. Tam wlewasz wodę, a roślina w razie potrzeby pobierasz sobie odpowiednią ilość.