Ramy i ramki

Ramy i ramki

Zdjęcia rodzinne lub piękne obrazy tworzą klimat w pokoju, sprawiają, że ściany nie zieją pustką. Wielu z was może skojarzyć ramki ze stylem romantycznym. Oczywiście i takie są dostępne, ale posiadanie zdjęć na ścianach lub na meblach nie wyklucza się z wnętrzem w nowoczesnym, minimalistycznym stylu.

Wszystko zależy od tego jaki styl, wzór ramki wybierzecie. Istotna jest tez forma i materiał z którego jest wykonana. Ramka zrobiona z gipsu, z licznymi zdobieniami z pewnością spodoba się miłośnikom romantycznego, lekko barokowego stylu. Nie wyklucza to zastosowania jej w futurystycznym wnętrzu, pełnym szkła i prostych, geometrycznych form. Wówczas taka oprawa zdjęcia stworzy zaskakujący efekt kontrastu.

Ciekawym pomysłem jest stworzenie ze zdjęć, lub obrazów tryptyku, który umieścimy w trzech identycznych ramach. Świetnie w tej roli sprawdzają się drewniane ramy o prostej formie. Dla bardziej eleganckiego efektu dobrze jest zastosować passepartout, które stworzy przestrzeń między ramą a samym obrazem. To bardzo ładnie wyróżnia oprawiony obiekt.

W ramach wcale nie muszą być zamknięte obrazy. Wśród ciekawych pomysłów można znaleźć zasuszone kwiaty, kompozycje z wielobarwnych piasków, a w niektórych ramach można umieścić nawet muszelki. W taki prosty sposób możecie stworzyć niepowtarzalną pamiątkę z wakacji.